KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 14624313
nr 1462 4313
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Pasteller, 3 st. Landskap. Signerade, 26x33, yttermått inklusive ram: 40x46 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
600 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:22:33
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason